מניות דיבידנד – מניות שגם משלמות לכם

לשאלות ופרטים נוספים אפשר ליצור איתנו קשר

השקעה במניות דיבידנד יכולה לספק מקור הכנסה יציב למשקיעים המחפשים תזרים מזומנים קבוע. מניות דיבידנד הן מניות שמשלמות חלק מרווחי החברה לבעלי המניות שלה בצורת תשלומי מזומנים רגילים.

כשמדובר בהשקעה בשוק המניות, יש הרבה אסטרטגיות וגישות שונות. חלק מהמשקיעים מעדיפים להתמקד במניות בעלות צמיחה גבוהה שיש להן פוטנציאל לספק רווחי הון גדולים, בעוד שאחרים מעוניינים יותר במניות שמשלמות דיבידנדים.

מה הם מניות דיבידנד?

מניות דיבידנד הן מניות שמשלמות חלק מרווחי החברה לבעלי המניות שלה בצורת תשלומי מזומנים רגילים. תשלומים אלה מתבצעים בדרך כלל על בסיס רבעוני ומבוססים על מדיניות הרווחים והדיבידנדים של החברה. חברות שמשלמות דיבידנדים נוטות להיות מבוססות יותר ויציבות כלכלית, מה שיכול להפוך אותן לאופציית השקעה אטרקטיבית יותר למשקיעים בעלי סיכון.

יתרונות ההשקעה במניות דיבידנד

אחד היתרונות העיקריים של השקעה במניות דיבידנד הוא מקור ההכנסה היציב שהם מספקים. שלא כמו מניות המסתמכות על הערכת הון לתשואות, מניות דיבידנד מציעות תזרים עקבי של תשלומי מזומנים שיכולים לעזור למשקיעים לענות על צרכי ההכנסה שלהם. זה יכול להיות מושך במיוחד עבור גמלאים או משקיעים שמחפשים השקעה בסיכון נמוך כדי ליצור הכנסה.

יתרון נוסף של השקעה במניות דיבידנד הוא הפוטנציאל לצמיחה ארוכת טווח. חברות שמשלמות דיבידנדים נוטות להיות מבוססות יותר ויציבות כלכלית, מה שיכול להפוך אותן לפחות תנודתיות ממניות הצמיחה. יציבות זו יכולה לסייע למניות הדיבידנדים לעמוד בקצב ירידות השוק ולספק למשקיעים תשואה יציבה לאורך זמן.

מניות דיבידנד

כיצד לבחור את מניות הדיבידנד הנכונות

כשמדובר בבחירת מניות הדיבידנד הנכונות, יש כמה גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון. ראשית, חשוב לבחון את היסטוריית הדיבידנדים של החברה ואת תשואת הדיבידנד שלה. חברה שיש לה היסטוריה ארוכה של חלוקת דיבידנדים ותשואת דיבידנד גבוהה עשויה להיות אופציה השקעה אטרקטיבית יותר מחברה עם היסטוריה קצרה יותר או תשואה נמוכה יותר.

כמו כן, חשוב לבחון את מצבה הפיננסי של החברה ואת סיכויי הצמיחה שלה. חברות שצומחות ויש להן מעמד פיננסי חזק עשויות להיות בעלות סיכוי גבוה יותר להמשיך לשלם דיבידנדים ולהגדיל את התשלומים שלהן לאורך זמן.

מניות דיבידנד פופולריות

ג 'ונסון & ג' ונסון (JNJ) – ענק הבריאות בעל היסטוריה ארוכה של תשלום דיבידנדים והגדילו את תשלומי הדיבידנד שלהם במשך 59 שנים רצופות. ל-JNJ יש תשואת דיבידנד נוכחית של כ-2.5% והיא ידועה ביציבותה ובמימון החזק שלה.

פרוקטר & גמבל (PG) – PG היא חברת מוצרי צריכה בעלי מותגים חזקים והיסטוריה ארוכה של חלוקת דיבידנדים. החברה הגדילה את תשלומי הדיבידנד שלה במשך 65 שנים רצופות ויש לה תשואת דיבידנד נוכחית של כ -2.4%.

קוקה קולה (KO) – חברת משקאות שמשלמת דיבידנדים כבר יותר מ-100 שנה. החברה הגדילה את תשלומי הדיבידנד שלה במשך 59 שנים רצופות ויש לה תשואת דיבידנד נוכחית של כ -3.2%.

Verizon (VZ) – VZ – חברת טלקומוניקציה שיש לה עמדת שוק חזקה והיסטוריה ארוכה של חלוקת דיבידנדים. החברה הגדילה את תשלומי הדיבידנד שלה במשך 15 שנים רצופות ויש לה תשואת דיבידנד נוכחית של כ -4.5%.

AAPL – חברת טכנולוגיה שהפכה לאחת החברות בעלות הערך הרב ביותר בעולם. בעוד שהחברה החלה לשלם דיבידנדים רק בשנת 2012, היא הפכה מאז לבחירה פופולרית למשקיעים המחפשים הכנסה. ל-AAPL יש כיום תשואת דיבידנד של כ-0.7%.

מיקרוסופט (MSFT) – MSFT היא חברת טכנולוגיה נוספת שהפכה לחלק דיבידנד פופולרי. החברה משלמת דיבידנדים מאז 2003 והגדילה את תשלומי הדיבידנד שלה במשך 18 שנים רצופות. ל-MSFT יש כיום תשואת דיבידנד של כ-0.8%.

אקסון מוביל (XOM) – XOM היא חברת נפט וגז שיש לה היסטוריה ארוכה של חלוקת דיבידנדים. החברה הגדילה את תשלומי הדיבידנד שלה במשך 39 שנים רצופות ויש לה תשואת דיבידנד נוכחית של כ -6.7%.

השקעה במניות

מניות דיבידנד לעומת שאר המניות

מניות דיבידנד ומניות ללא דיבידנדים הם שני סוגים שונים של השקעות בשוק המניות. הנה כמה מההבדלים העיקריים בין השניים:

מקור התשואה

ההבדל העיקרי בין מניות דיבידנד לבין מניות הוא מקור התשואה. מניות ללא דיבידנדים מסתמכות על הערכת הון לתשואות, מה שאומר שמשקיעים עושים כסף על ידי מכירת המניות שלהם עבור יותר ממה שהם שילמו עבורם. מצד שני, מניות דיבידנד מספקים תשואה בצורה של תשלומים קבועים למשקיעים.

הכנסה

מניות דיבידנד הן בחירה פופולרית עבור משקיעים המחפשים הכנסה כי הם מספקים מקור הכנסה אמין. מניות ללא דיבידנדים, לעומת זאת, אינן מספקות מקור הכנסה קבוע, אך עשויות להציע פוטנציאל גבוה יותר לרווחי הון.

סיכון

מניות דיבידנד נוטות להיות פחות מסוכנות ממניות ללא דיבידנדים. חברות שמשלמות דיבידנדים נוטות להיות מבוססות יותר ויציבות כלכלית, מה שיכול להפוך אותן לפחות תנודתיות ממניות הצמיחה. יציבות זו יכולה לסייע למניות הדיבידנדים לעמוד בקצב השפל בשוק ולספק למשקיעים תשואה יציבה לאורך זמן.

פוטנציאל צמיחה

מניות ללא דיבידנדים עשויות להציע פוטנציאל צמיחה גבוה יותר מאשר מניות דיבידנד, שכן הן משקיעות את רווחיהן בחזרה לחברה במקום לשלם אותם למשקיעים. זה יכול להוביל לרווחים גבוהים יותר בטווח הארוך.

להשאיר פרטים כאן למטה ונחזור אליך

מניות דיבידנד

לשאלות ופרטים נוספים אפשר ליצור איתנו קשר

ליעוץ ראשוני חינם
צריך רק למלא פה פרטים ונחזור אליך